top of page

Acerca de

O FIRMĚ / HISTORIE SPOLEČNOSTI

Keyboard and Mouse

Historie společnosti:


Družstvo bylo založeno v roce 1951 jako Lidové družstvo dámských a pánských krejčí ve Frýdku-Místku. Od počátku své existence působilo v různých oborech a službách. Postupně se vyprofiloval stěžejní obor činnosti, a to výroba pracovní a ochranné konfekce. Současně družstvo plnilo vždy i společenské poslání zaměstnáváním vysokého podílu osob s různorodým zdravotním postižením. Jako zvýraznění této skutečnosti mělo družstvo v letech 1955 – 1993 jako součást názvu výrobní družstvo invalidů. Od roku 1993 pak užívá současný název. 

sici_dilna_detail_edited.jpg

Současnost: 

V současné době se věnuje družstvo tomu, co jeho zaměstnanci umí nejlépe, a to výrobě oděvů. Výrobky u nás produkovány jsou již velmi vzdáleny klasickým montérkám. Naše oděvy splňují vysoké nároky nejen na kvalitu, ale i požadavky zákazníků na vzhled a užitné vlastnosti s uplatněním v různých výrobních odvětvích. 
Družstvo zaměstnává okolo 80 pracovníků na třech provozovnách, jedná se o šicí dílny ve Frýdku-Místku,  Třinci a Havířově. V roce 2015 byla založena dceřiná společnost VKUS ŠITÍ CZ, s.r.o.

 

 

V prosinci 2003 družstvo obdrželo certifikáty CQS a IQNet, které potvrzují, že má zavedený Systém managementu jakosti na výrobu pracovní, profesní a ochranné konfekce, prádla a vycházkových oděvů podle norem ČSN EN ISO 9001:2016

 

budova_vdvkus_.jpg

Certifikáty CQS a IQNet

IQNET_CERTIFIKAT.png
CQS_CERTIFIKAT.png
bottom of page